پادشاهی سیاره میمون‌ها، جدیدترین نسخه از مجموعه علمی‌تخیلی و پرفراز و نشیب "سیاره میمون‌ها"، در سال 2024 توسط کمپانی‌های آمریکایی راهی پرده سینماها می‌شود. این فیلم که در ژانر اکشن، ماجراجویی و علمی‌تخیلی روایت می‌شود، دنباله‌ای بر قسمت "جنگ برای سیاره میمون‌ها" (2017) محسوب می‌شود و به کاوش در دنیایی می‌پردازد که سال‌ها پس از حکومت سزار، رهبر میمون‌ها، رقم خورده است.

وس بال، که پیش از این سکان هدایت دو قسمت از این سه‌گانه را نیز بر عهده داشته، در این قسمت نیز در مقام کارگردان حضور دارد. از جمله بازیگران مطرحی که در پادشاهی سیاره میمون‌ها به ایفای نقش می‌پردازند می‌توان به فریا آلن، بازیگر سریال "ویچر"، Kevin Durand و Dichen Lachman اشاره کرد.

داستان این فیلم که حدود دو قرن پس از رویدادهای قسمت قبلی رخ می‌دهد، بر محور میمونی جوان به نام "نوئا" می‌چرخد. نوآ که از نسل میمون‌های باهوش و تکلم‌کننده است، در سفری پرمخاطره، گذشته را زیر سوال می‌برد و با چالش‌هایی روبرو می‌شود که سرنوشت میمون‌ها و انسان‌ها را دستخوش تغییر خواهد کرد.

پادشاهی سیاره میمون‌ها تاکنون با استقبال منتقدین روبرو شده و در وبسایت معتبر IMDB امتیاز 7.4 از 10 را دریافت کرده است.

علاقه‌مندان به ژانرهای اکشن، ماجراجویی و علمی‌تخیلی، بی‌صبرانه منتظر تماشای این فیلم و غرق شدن در دنیای پرهیجان و سرشار از رمز و راز سیاره میمون‌ها هستند.