اکشن

دانلود فیلم Sri Asih 2022 آلانا الهه عدالت زیرنویس فارسی چسبیده

آلانا از پدر و مادرش جدا شد و توسط زنی ثروتمند به فرزندی پذیرفته شد. وقتی او به بزرگسالی می رسد، او حقیقت را در مورد منشاء خود کشف می کند.

دانلود

دانلود فیلم Herd 2023 گله زیرنویس فارسی چسبیده

وقتی زنی که سعی می‌کند از گذشته‌اش پیشی بگیرد، بین شیوع زامبی‌ها و گروه‌های شبه‌نظامی متخاصم گرفتار می‌شود، باید برای یافتن راه بازگشت به خانه بجنگد.

دانلود

دانلود سریال Dead Boy Detectives 2024 کارآگاهان پسر مرده زیرنویس فارسی چسبیده

چارلز رولند و ادوین پین تصمیم گرفتند که وارد زندگی پس از مرگ نشوند تا روی زمین بمانند و در مورد جنایاتی که شامل چیزهای ماوراء طبیعی هستند تحقیق کنند.

دانلود

دانلود فیلم Aavesham 2024 اوشم

سه نوجوان برای دریافت مدرک مهندسی خود به بنگلور می رسند و درگیر دعوا با سالمندان می شوند. آنها یک گانگستر محلی به نام رنگا را پیدا می کنند تا به آنها کمک کند انتقام بگیرند.

دانلود

دانلود فیلم Darkness of Man 2024 مرد تاریکی زیرنویس فارسی چسبیده

راسل هچ یکی از ماموران اینترپل است که نقش پدر جیدن را بر عهده می گیرد، پسر یک خبرچین که در یک حمله معمولی کشته شده است.

دانلود

دانلود فیلم Dange 2024 خطر زیرنویس فارسی چسبیده

سفری که عمیقاً به پیچیدگی های دوستان می پردازد. این فیلم که در پس زمینه یک جشنواره دانشگاهی پر جنب و جوش می گذرد، به بررسی پویایی پیچیده بین دو دوست می پردازد که مسیرهایشان از هم جدا می شود و رقابت شدیدی را آغاز می کند.

دانلود

دانلود فیلم Fight Club 2023 باشگاه مبارزه دوبله فارسی

سلوا، یک دانشجوی کالج با آرزوهای فوتبال، از کمبود فرصت ناامید می شود. خشم او او را به درگیری هایی می کشاند که بر خودش و خانواده تأثیر می گذارد.

دانلود

دانلود فیلم Lantouri 2016 لانتوری

دختری به نام مریم توسط پاشا، مرد جوانی که دیوانه وار عاشق اوست، با اسید مورد حمله قرار می گیرد.

دانلود

دانلود فیلم I Am Vengeance : Retaliation 2020 من انتقام هستم : تلافی

جان گلد به سرباز نیروی ویژه سابق این فرصت داده می شود تا شان تیگ - مردی که چندین سال پیش در آخرین ماموریتشان در اروپای شرقی به تیمش خیانت کرد - به عدالت بکشاند. گلد با خوشحالی تیگ را مرده می دید، اما او متقاعد شده است که به انتقال او به یک میلیون ...

دانلود

دانلود فیلم Hanu Man 2024 هانومان دوبله فارسی

مکانی خیالی به نام آنجانادری که در آن قهرمان داستان قدرت هانومان را به دست می آورد و برای آنجانادری می جنگد.

دانلود

فیلم‌ و سریال‌های اکشن با به تصویر کشیدن صحنه‌های نفس‌گیر، نبردهای حماسی و تعقیب و گریزهای پرهیجان، مخاطبان را به سفری پرمخاطره و سرشار از شور و هیجان می‌برند. این ژانر محبوب با استفاده از جلوه‌های ویژه حیرت‌انگیز، بدل‌کاری‌های جسورانه و داستان‌های جذاب، تجربه‌ای منحصر به فرد و سرگرم‌کننده را برای تماشاگران رقم می‌زند.

گردشی در میان زیرژانرهای پرطرفدار:

 • اکشن ماجراجویی: در این زیرژانر شاهد داستان‌های پرهیجان و سرشار از خطر مانند فیلم اکشن هندی و فیلم اکشن آمریکایی دوبله فارسی خواهید بود که غالباً شامل کاوش در مکان‌های جدید، یافتن گنجینه‌های پنهان و مقابله با خطرات مختلف می‌شود. ایندیانا جونز، گنجینه گمشده، و مومیایی از نمونه‌های این زیرژانر هستند.
 • اکشن جاسوسی: در این زیرژانر، با داستان‌های جاسوسی پرمخاطره، مأموریت‌های مخفی و نبردهای اطلاعاتی نفس‌گیر روبرو می‌شویم. جیمز باند، مامور 007، و مأموریت غیرممکن از نمونه‌های این زیرژانر هستند. بیشتر فیلم اکشن 2024 از این نوع زیر ژانر هستند.
 • اکشن جنگی: این زیرژانر به نبردهای حماسی، سربازان شجاع و استراتژی‌های جنگی می‌پردازد. نجات سرباز رایان، دانکرک، و جنگ ستارگان از نمونه‌های این زیرژانر هستند.
 • اکشن علمی تخیلی: در این زیرژانر شاهد نبردهای فضایی، موجودات فرازمینی و فناوری‌های آینده‌نگرانه خواهیم بود. جنگ ستارگان، ماتریکس، و ارباب حلقه‌ها از نمونه‌های این زیرژانر هستند.

ریشه‌ای در تاریخ:

ژانر اکشن از ابتدای تاریخ سینما حضور داشته است. اولین فیلم‌های اکشن، داستان‌های ساده‌ای را روایت می‌کردند و بیشتر بر روی صحنه‌های نبرد و تعقیب و گریز تمرکز داشتند. با گذشت زمان، این ژانر تکامل یافت و به لحاظ داستانی، بصری و تکنیکی پیشرفت قابل توجهی کرد و فیلم اکشن جدید و قدیمی به یکی از محبوب‌ترین ژانرهای سینما و تلویزیون تبدیل شد.

ویژگی‌های بارز ژانر اکشن:

 • صحنه‌های اکشن نفس‌گیر: انفجارهای مهیب، تیراندازی‌های پرهیجان، نبردهای تن به تن و تعقیب و گریزهای باورنکردنی، از جمله ویژگی‌های بارز این ژانر هستند که باعث افزایش شور و هیجان در مخاطب می‌شوند.
 • داستان‌های جذاب: فیلم‌ها و سریال‌های اکشن با ارائه داستان‌های جذاب، شخصیت‌های قدرتمند و مضامین عمیق مانند نبرد خیر و شر، فداکاری و شجاعت، مخاطبان را مجذوب خود می‌کنند.
 • جلوه‌های ویژه حیرت‌انگیز: استفاده از جلوه‌های ویژه مدرن و خلاقانه، به خلق صحنه‌های اکشن واقع‌گرایانه و نفس‌گیر در این ژانر کمک می‌کند.
 • بدل‌کاری‌های جسورانه: بدل‌کاران حرفه‌ای با انجام حرکات خطرناک و هیجان‌انگیز، به جذابیت و هیجان فیلم‌ها و سریال‌های اکشن می‌افزایند.

محبوب‌ترین فیلم‌های اکشن:

 • ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه (2003)
 • انتقامجویان: پایان بازی (2019)
 • تایتانیک (1997)
 • جنگ ستارگان: اپیزود هفتم – بیداری نیرو (2015)
 • شوالیه تاریکی (2008)
 • ماتریکس (1999)
 • ایندیانا جونز: مهاجمان صندوق گمشده (1981)
 • جان ویک (2014)
 • مدمکس: جاده خشم (2015)