ترسناک

دانلود فیلم The Swerve 2018 انحراف

زنی با یک زندگی به ظاهر ایده آل با بی خوابی مبارزه می کند.

دانلود

دانلود فیلم DarkGame 2024 بازی تاریک زیرنویس فارسی چسبیده

یک کارآگاه مصمم در مسابقه ای با زمان است تا یک نمایش بازی پیچ خورده را در تاریک وب متوقف کند، جایی که اسیران مجبور می شوند برای زندگی خود با هم رقابت کنند.

دانلود

دانلود فیلم Herd 2023 گله زیرنویس فارسی چسبیده

وقتی زنی که سعی می‌کند از گذشته‌اش پیشی بگیرد، بین شیوع زامبی‌ها و گروه‌های شبه‌نظامی متخاصم گرفتار می‌شود، باید برای یافتن راه بازگشت به خانه بجنگد.

دانلود

دانلود فیلم The Strangers Chapter 1 2024 غریبه ها فصل 1 - زیرنویس فارسی چسبیده

پس از خراب شدن ماشین آنها در یک شهر کوچک وهم آور، یک زوج جوان مجبور می شوند شب را در یک کابین دورافتاده بگذرانند. وحشت ایجاد می شود زیرا آنها توسط سه غریبه نقابدار وحشت زده می شوند که بدون رحم و به ظاهر بی انگیزه ضربه می زنند.

دانلود

دانلود فیلم Sting 2024 نیش

شارلوت 12 ساله پس از بزرگ کردن یک عنکبوت با استعداد در مخفیانه، باید با حقایق در مورد حیوان خانگی خود روبرو شود - و برای بقای خانواده اش مبارزه کند - زمانی که این موجود جذاب به سرعت به یک هیولای غول پیکر و گوشتخوار تبدیل می شود.

دانلود

دانلود فیلم Bloodline Killer 2024 قاتل خویشاوندی زیرنویس فارسی چسبیده

Bloodline Killer یک تریلر ترسناک و ترسناک است که مویرا کول را دنبال می کند که تلاش می کند تا زندگی ویران شده خود را پس از قتل خانواده اش به دست پسر عموی دیوانه و وسواسی خود بازسازی کند.

دانلود

دانلود سریال The Girl in the Mirror 2022 دختر در آینه زیرنویس فارسی چسبیده

آلما پس از از دست دادن حافظه خود در یک تصادف عجیب و غریب که منجر به کشته شدن بیشتر همکلاسی هایش می شود، تلاش می کند تا آنچه را که در آن روز اتفاق افتاده است باز کند و هویت خود را باز یابد.

دانلود

دانلود فیلم The Haunted Hotel 2023 هتل خالی از سکنه زیرنویس فارسی چسبیده

جان راینا پس از اینکه در را باز کرد و وارد اتاقی بدون شماره در هتلی که توسط خواهرش فیه اداره می شد، به خطر افتاد. چهره زنی با مو و پوست سفید نیز حضور او را آشکار کرد.

دانلود

دانلود فیلم The Elderly 2022 سالمندان

هشت ساله ای که پس از خودکشی ناگهانی همسرش دچار زوال عقل می شود و جرقه ای از حوادث ماوراء الطبیعه را به وجود می آورد که زندگی خانواده اش را به خطر می اندازد.

دانلود

دانلود فیلم Infected 2021 مبتلا زیرنویس فارسی چسبیده

یک ویروس کشنده کشور را فرا گرفته است و یک مرد ممکن است کلید شکست آن را در دست داشته باشد - اگر بتواند زنده بماند.

دانلود

ترسناک ترین فیلم های جهان، تماشاگران را به سفری دلهره‌آور و هیجان‌انگیز به اعماق تاریکی، ناشناخته‌ها و ترس‌های درونی خود می‌برند. این ژانر محبوب با استفاده از المان‌های مختلف مانند هیولاها، ارواح، قاتلان سریالی، فضاهای وهم‌انگیز و موسیقی متن‌های پرفشار، حس ترس، اضطراب و هیجان را در مخاطب برمی‌انگیزد و تجربه‌ای منحصر به فرد و نفس‌گیر را برای او رقم می‌زند.

گردشی در میان زیرژانرهای پرطرفدار:

  • فیلم ترسناک جن و ارواح و ماوراء الطبیعه: این زیرژانر به داستان‌هایی در مورد ارواح، جن‌ها، موجودات فرازمینی و دیگر پدیده‌های ماوراء الطبیعه می‌پردازد. می توان این نوع فیلم ها را به عنوان فیلم خیلی ترسناک در حد مرگ نیز نام برد. جنگیر، درخشش و احضار از نمونه‌های این زیرژانر هستند.
  • ترسناک روانشناختی: تمرکز این زیرژانر بر ترس‌های درونی انسان، اختلالات روانی، توهمات و وحشت‌های ذهنی است. فیلم ترسناک جدید بخصوص فیلم ترسناک 2024 بیشتر در این زیرژانر قرار می گیرند. سکوت بره‌ها، جزیره شاتر و مادر! از نمونه‌های این زیرژانر هستند.
  • ترسناک اسلشر: هدف این زیرژانر ایجاد ترس و وحشت در مخاطب از طریق صحنه‌های گرافیکی و خشن و داستان‌هایی درباره قاتلان سریالی، خون و خشونت است. اگر به لیست 10 فیلم ترسناک جهان نگاهی بیندازدی مطمئنا این نوع فیلم ها را جزو آن ها خواهید دید. هالووین، اره و کشتار با اره برقی در تگزاس از نمونه‌های این زیرژانر هستند.
  • ترسناک گوتیک: این زیرژانر در فضایی تاریک، وهم‌انگیز و اغلب قدیمی با المان‌هایی از مرگ، جنون و راز و رمز روایت می‌شود. دراکولای برام استوکر، فرانکنشتاین و سایه‌های تاریکی از نمونه‌های این زیرژانر هستند.

سفری در گذر زمان:

ژانر ترسناک از همان ابتدای تاریخ سینما و تلویزیون وجود داشته است. برخی از اولین فیلم‌ها و سریال‌ها، داستان‌هایی از ارواح، هیولاها و اتفاقات ماوراء الطبیعه و فیلم ترسناک جنی را روایت می‌کردند. با گذشت زمان، این ژانر تکامل یافت و به لحاظ داستانی، بصری و تکنیکی پیشرفت قابل توجهی کرد و به یکی از محبوب‌ترین ژانرهای سینما و تلویزیون تبدیل شد. امروزه می توانید عناوین بسیاری را تحت عنوان فیلم و سریال ترسناک جدید 2024 و 2023 ببینید.

ترس و دلهره‌ای که فراتر از سرگرمی است:

  • فضاسازی وهم‌انگیز و دلهره‌آور: فیلم‌ها و سریال‌های ترسناک با استفاده از نورپردازی، موسیقی متن، طراحی صحنه و دیگر عناصر بصری، فضایی وهم‌انگیز و دلهره‌آور را برای القای حس ترس در مخاطب ایجاد می‌کنند.
  • استفاده از المان‌های ترسناک: هیولاها، ارواح، قاتل سریالی، فضاهای تاریک و متروکه، خون و خشونت از جمله المان‌های متداول در این ژانر هستند که برای ایجاد ترس و وحشت در مخاطب استفاده می‌شوند.
  • ایجاد تعلیق و غافلگیری: فیلم‌ها و سریال‌های ترسناک با استفاده از تکنیک‌های مختلف مانند فلاش‌بک و ایجاد موقعیت‌های تنش‌زا، مخاطب را در حالت تعلیق و انتظار نگه می‌دارند و او را برای غافلگیری‌های بعدی آماده می‌کنند.
  • بازی‌های روانشناختی با مخاطب: این ژانر با بازی با ذهن و احساسات مخاطب، او را به چالش می‌کشد و ترس‌های درونی او را به سطحی آگاهانه یا ناخودآگاه برمی‌انگیزد.
  • ارائه نقد و پیام‌های اجتماعی: برخی از فیلم‌ها و سریال‌های ترسناک در ورای داستان‌های ترسناک خود، به نقد مسائل اجتماعی، سیاسی و روانشناختی می‌پردازند و پیام‌های آموزنده‌ای را به مخاطب منتقل می‌کنند.